Serum Prawdy

Prawdziwe emocje mogą być odkryte
Prawdziwe intencje mogą zostać ujawnione

SERUM PRAWDY

INTELIGENTNA TECHNOLOGIA ANALIZY GŁOSU LVA

SERUM PRAWDY

To kanał YT na którym kontrowersyjne wypowiedzi osób publicznych poddawane są analizie głosowego wykrywacza kłamstw znanej izraelskiej firmy Nemesysco, którego udokumentowana skuteczność wynosi ok. 90%.
Wyniki prezentowanych analiz mają również pomóc dziennikarzom śledczym w prowadzonych przez nich śledztwach.


Prowadzącymi kanał są:

Wojciech Dudziński, audytor śledzy z ponad 20 letnim stażem. M.in. prowawdził audyty śledcze i dochodzenia gospodarcze dla ONZ w Kosowie, a także na polecenie SEC oraz dla wielu spółek z sektora państwowego. Wojciech Dudziński jest CEO firmy Fraud Control sp. z. o. o., autoryzowanego przedstawiciela firmy Nemesysco w Polsce. M.in. jest ekspertem w zakresie wykrywania kłamstwa oraz wykfalifikowanym operatorem przełomowej technologii Nemesysco.

Radosław Gruca, dziennikarz śledczy z 20 letnim stażem. Autor licznych publikacji o patologiach i nadużyciach w służbach i policji. Ma na koncie wiele sukcesów m.in. ujawnił związki rosyjskiej mafii z aferą taśmową; zdemaskował układ „rosyjskiego łącznika” Jacka Kotasa; przeniknął do sekty scjentologów w Polsce; opisał „psychomanipulacje” stosowane w sieci sklepów „Żabka”. Autor książek: „Hipokryzja. Pedofilia wśród księży i układ, który ją kryje” (Warszawa 2019) o kościelnym układzie chroniącym pedofilów oraz, wraz ze Sławomirem Sikorą „Osadzony” (Warszawa 2008) o jednej z najglośniejszych spraw kryminalnych lat 90. Związany z RadiemZet.pl. Wcześniej m.in. OKO.press, Dziennik Europa Świat, Fakt. Założyciel kanału Reset obywatelski.

Firma Fraud Control sp. z o.o. jest autoryzowanym przedstawicielem izraelskiej firmy Nemesysco i korzysta z jej technologii analizy głosu (LVA) podczas wywiadów w prowadzonych audytach śledczych, dochodzeniach gospodarczych, sprawdzeniach pracowniczych etc.

Nemesysco – TECHNOLOGIA ANALIZY GŁOSU

Technologia firmy Nemesysco z siedzibą w Izraelu została pierwotnie stworzona w 1997 roku przez Amira Libermana i od tego czasu jest rozwijana w porozumieniu z ekspertami z różnych dziedzin nauki (psychologia, kryminologia, fonetyka, psychiatria, matematyka i inne).

Technologia opiera się na zastrzeżonym zestawie parametrów głosowych, które zostały odkryte podczas wieloletnich badań i korelują z kluczowymi ludzkimi emocjami. Dzięki temu można ujawnić oszukańcze intencje. Te parametry głosowe zostały zidentyfikowane na podstawie analizy ogromnej ilości plików audio uzyskanych w różnych językach i w wielu miejscach, w tym podczas przesłuchań policyjnych, z centrów telefonicznych i kontrolowanych eksperymentów.

Layered Voice Analysis (LVA™) to podstawowa technologia Nemesysco dostosowana do potrzeb różnych profesjonalnych użytkowników, od formalnych dochodzeń policyjnych po poświadczenia bezpieczeństwa, od weryfikacji i potrzeb rekrutacyjnych po testy osobowości oraz od monitorowania jakości w call center po gromadzenie danych wywiadowczych.

GŁÓWNI UŻYTKOWNICY

Z systemu korzystają służby specjalne wielu krajów w tym państwa Izrael (patrz poniżej) w prowadzonych dochodzeniach oraz w działaności wywiadowczej i anty-terrorystycznej. „Cywilna” wersja systemu jest wykorzystywana przez firmy w celach zwalczania nadużyć, weryfikacji pracowników przed ich zatrudnieniem, dokonywaniu oceny pracowników etc.

WYBRANE CASE STUDY

Bombaj, Indie – rozwiązanie zagadki gwałtu
W 2013 r. w Bombaju działał gang gwałcicieli. W Indiach liczne gwałty kobiet od dawna powodują silne wzburzenia społeczeństwa. Często dochodzi do gwałtownych manifestacji w tym również przeciwko policji, która jest oskarżana o brak wystarczających działań. Tak było i w tym przypadku
Dzięki wykorzystaniu technologii Nemesysco udało się szybko wskazać podejrzanych, wykryć sprawców i zażegnać potencjalne niebezpieczeństwo prostestów ulicznych.

Rosja – lotnisko Demodedovo
Na lotnisku Demodedovo system Nemesysco badał osoby wkraczające na teren Rosji w zakresie potencjalnego przemytu narkotyków. System wykazał się 100% skutecznościa, potwierdzoną przeszukaniem policji

Kraj południowej ameryki – przemytnicy w więzieniu
Władze jednego z dużych więzień kraju z południowej ameryki nie mogły sobie poradzić z przemycaniem narkotyków przez osoby odwiedzające. Kwitł handel narkotykami, co dawało ogromne zyski członkom więziennych gangów.
Postanowiono wykorzystać system Nemesysco. W tym celu podsłuchiwano wszystko rozmowy telefoniczne prowadzone przez osadzonych. Ci oczywiście wiedzieli o tym i posługiwali się kodem. Jednakże to analiza głosu wykonana przez system wskazała na osoby, które reagowały bardziej emocjonalnie. Dzięki temu udało się rozwiązać problem.

WYBRANE REFERENCJE

Izraelskie Ministerstwo Obrony

„Informujemy, że firma Nemesysco Ltd. jest certyfikowaną firmą związaną z bezpieczeństwem i jako taka prowadzi swoją działalność zgodnie z przepisami ustawowymi i wykonawczymi Państwa Izrael. Produkty Nemesysco są używane przez niektóre służby izraelskie i wysoko przez nie ocenianie.”

Policja Południowej Korei

„Faktem jest, że wyniki testów LVA-6.50 siędają aż 86,6%. Pokazano, że analizator warstwy głosu ma znaczną wartość. W przeprowadzonych wywiadach analizator oprzyrządowania głosu spełni wystarczającą rolę jako urządzenie pomocnicze wariografu.”

Specjalna Jednostka Hiszpańskiej Gwardii Cywilnej

„Informujemy, że firma Nemesysco Ltd. jest certyfikowaną firmą związaną z bezpieczeństwem i jako taka prowadzi swoją działalność zgodnie z przepisami ustawowymi i wykonawczymi Państwa Izrael. Produkty Nemesysco są używane przez niektóre służby izraelskie i wysoko przez nie ocenianie.”

Meksykańskie Ministerstwo Obrony

„NEMESYSCO LVA HR bardzo sprawnie i skutecznie ocenia kandydatów i obecnych pracowników.
Technologia systemu daje całkowitą pewność podejmowania decyzji w procesie rekrutacyjnym i przyznawania awansów, redukując czas i koszty.”

Meksykańskie Ministerstwo Finansów

„Niniejszym potwierdzamy, że „Secretarja de Finanzas del Estado de Guanajuato, Mexico, (Ministerstwo Finansów, Stan Guanajuato) jest w pełni usatysfakcjonowane i zadowolone z technologii Nemesysco, – LVA dla zasobów ludzkich.
Nemesysco LVA HR bardzo sprawnie i skutecznie ocenia kandydatów i obecnych pracowników.
Technologia systemu wygenerowała całkowitą pewność podejmowania decyzji i filtrowania procesu rekrutacji i awansów, oszczędzając czas i koszty.”

Rząd Południowej Afryki

„Specjalna jednostka śledcza (SIU) jest upoważniona do prowadzenia dochodzeń w sprawie korupcji i poważnych przestępstw, niewłaściwego administrowania w instytucjach państwowych w Afryce Południowej.
SIU odpowiada przed parlamentem i Prezydentem.
Biuro Spraw Wewnętrznych (IIU) SIU używa technologii Nemesysco jako narzędzia dochodzeniowego od 2010 roku. Technologia ta jest szeroko stosowana w weryfikacji personelu przez IIU, jak również w dochodzeniach wewnętrznych.”

Rząd Brazylii

Korzystanie z tego narzędzia było bardzo pomocne w wielu zapytaniach i procesach wymaganych przez kierownictwo policji i ministerstwo sprawiedliwości w Rio Grande do Sul i poza nim… Ponadto, narzędzie to istotnie pomogło w policyjnych dochodzeniach. Dało to możliwość oszczędzenia czasu i zasobów tj. niezbędnych sił policyjnych w ściganiu zbrodni.”

Rząd Gwatemali

„Niniejszym zaświadczamy, że Dział Kadr Państwowego Urzędu Nadzoru Podatkowego korzysta z nerzędzia do sprawdzania kandydatów na stanowiska kierownicze przed ich zatrudnieniem (LVA-i). Niniejszym zaświadczamy, że technologia jest wysokiej jakości, dokładna i efektywna pod względem czasu i kosztów.”

Allianz, Słowacja

„Z przyjemnością niniejszym potwierdzamy, że Allianz Słowacja używa rozwiązania Nemesysco RA7 do wykrywania oszustw odszkodowawczych od 2013 roku. Jesteśmy zadowoleni z wydajności systemu i jego skuteczności w wykrywaniu oszustw, co pomaga nam w zmniejszaniu kosztów wyłudzeń.”

Fraud Control logo
AUDYT OTWARCIA RYZYKA NADUŻYĆ

Audyt otwarcia kluczowo wpływa na sukces biznesu, identyfikując ryzyka i zapewniając solidne fundamenty rozwoju.

Więcej

Sygnaliści

Pobierz prezentację naszego kompleksowego rozwiązania – systemu zgłoszeniowego dla sygnalistów.

Pobierz
Książka o naduzyciach

"Jak uniknąć ryzyka nadużyć i wizyty o 6 rano!".

47 case studies a także sygnaliści i postępowania wyjaśniające

Kup książkę